Hamile kadın kabızlık ilacı

Hamile kadın kabızlık ilacı

Hamile kadın kabızlık ilacı
Hamile kadınlarda sık sık kabızlık görülebilir. Bu durum büyüyen karnın ideye olan baskılarından dolayı ve bağırsakların etkilenmesinden dolayı oluşan nedenlerden dolayı ortaya çıkar. Aslında her hamile kadında kabızlık olacak diye bir konu yok ama genellikle özellikle de en son aylarda bu durumla karşılaşabilirsiniz. Hamile kadın kabızlık ilacı aslında bizim verebileceğimiz bir reçete değil maalesef hamileliklerde ilaç kullanımı çok önemlidir. Birçok doktor ilaç vermeden bu dönemin atlatılmasını sağlar.
Sizlerde kabızlık için faydalı olan yiyecekleri ve içecekleri içebilirsiniz. Bunun için günde birkaç adet indir ve kayısı ve özelikle sulu yiyecekler yemeye ekstra dikkat ediniz. Tam tersi katı yiyecekler yemek sizi daha da zora sokabilir. Bu sebeple beslenmeniz çok önemlidir. Yine komposto yaparak kabızlık sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.
Bunların dışında ise genellikle doktorunuzun vereceği bitkisel kökenli ilaçlar sizi rahatlatabilir. Doktorlar genellikle ilk 3 ay ve son 3 ay pek ilaç vermek istemezler. Eğer bu durum sizi çok rahatsız etmiyorsa ilaç kullanmanızı önermeyiz. Her zaman için doktorunuzun fikirlerine önem vermelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz