Hamile kalabilmek için yumurtaların çatladığını nasıl anlarız

Hamile kalabilmek için yumurtaların çatladığını nasıl anlarız

Hamile kalabilmek için yumurtaların çatladığını nasıl anlarız

Hamile kalabilmek için yumurtaların çatladığını nasıl anlarız diyen ve hamile kalmak için çalışan birçok kadın bu yazımız ile artık daha da fazla bilgiye kavuşacaklardır. Özellikle sizler regl olduktan sonra not etmeli ve mutlaka o günden başlayarak 14. Güne dek saymalısınız. Adet olduktan sonra 12, 14 ve 16. Günlerde sizlerin yumurtalarınızın en verimli olduğu günler olacak. Ağırlıklı olarak 14. Gündense de bu birkaç gün sağmalar gösterebilir.

Yumurtlama zamanını anlamak için bir diğer yöntem ise, vajinal akıntınızı elinize almanız ve iki parmak arasında uzayıp uzamadığının kontrolünü yapmanız. Bu durumda sizie çok fazla bilgi verecektir. Eğer uzuyorsa tam da hazırsınız demektir. Bu sebeple dikkatli olarak ve bunları takip ederek hamile kalma riskini arttırabilirsiniz.

Diğer bir yumurtlama çatladığını anlamak için eczanelerde satılan ve yaklaşık 30 lira civarında olan testler ile kendiniz analiz edebilirsiniz. bu testleri yapıyorsunuz ve sizler yumurtlamaya yakın olukça test siz ebunlaırn bilgisini vermeye başlıyor. Umarız en kısa zaman da anne olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz