Hamile kalamama durumunda yapılan testler

Hamile kalamama durumunda yapılan testler

Hamile kalamama durumunda yapılan testler

Halk arasında yanlış bilinen durumların en önemlisi de çocuğun sadece kadından olmadığı yargısıdır. Bir çift çocuk için doktora gidiyoruz dediklerinde hemen gözler nedense kadınlara döner. Oysa ki bu her iki çiftede ilgilendiren bir durumdur ve kadının üreme ile ilgili sıkıntıları olacağı gibi erkeklerinde bu sıkıntılar ile çok sık karşılaştığı unutulmamalıdır.

Bir çift bir yıl boyunca denemeler yapıyorsa ve halen hamile kalamıyorsa o halde hamile kalamama durumunda yapılan testler için hem karı hem de koca aynı anda doktora başvurmalıdır. Doktor her ikisini muayene ederek sorunun hangisi olduğunu aramaya başlar. Duruma göre önleler alınır ve çareler alınmaya başlanır.

Birçok hormon testleri ve özellikle erkeklerin sperm kalitesini ayrıntılı olarak incelenir. Tavsiyeler ya da ilaç kullanımları önerilebilir ya da bunların yanı sıra tedavi için yönlendirmeleri başlayacaktır.  Elbette masraflı ve yorucu olacak bir sürecin içine gireceğiniz kesin ama artık yeni teknoloji ile çok daha büyük başarıları elde edeceğinizden de şüpheniz olmasın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz