Hamileliğin 1ci ayin da kanamaların sebebi

Hamileliğin 1ci ayin da kanamaların sebebi

Hamileliğin 1ci ayin da kanamaların sebebi
Hamileliğin 1ci ayin da kanamaların sebebinin en bilindik nedenlerinden biri bebeğin rahme yerleşme sürecidir. Bazı kadınlarda bu durumda rahim biraz değişime uğrar ve hafif kanamalar görülebilir. Bu durum elbette her zaman olumsuz sonuçlanan bir durum değildir ama muhakkak doktorunuz ile görüşülüp konuşulması da gerekilir.
Bir diğer kanama nedeni ise maalesef gebeliğin olumsuz sonuçlanmış olması demek yani düşük durumları ile ortaya gelen kanamalardır. Genellikle ilk 3 ay içinde çok daha sık oluşan düşükler kanama ile başlıyor ve bebeğin tamamen alınması ile sonlanılıyor. Bu gibi durumlarda hastalar hiç korkmamalı. Diğer bir hamilelik süreci ise doktorunun belirleyeceği en yakın zaman diliminde olabilir.
Bir diğer kanama nedeni ise halk arasında yine üstüne görme durumlardır. Kadın her ay regl zamanlarında yine adet olmaya devam eder ve bu bazen 9 ay boyunca görülebilir. Her zaman için endişe vermeyecek olan bu durum yine doktor kontrollerinde olmaktadır. Dolayısı ile neden ne olursa olsun kanamanız olduğunda hemen ağır işleri yapmayı bırakmak ve anında doktorunuza ulaşmaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz