Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu?

Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu?

Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu?

Hamilelik döneminde adet olmaz diye bir kural yok tabi ki. Halk arasında üstüne görme olarak da adlandırılan bu durum aslında hemen hemen nadir görünen bir durumdur. Kişi her ay normal adet oluyormuş gibi aynı döngüde devam eder ama biryan da hamilelik dönemi yaşar.

Böyle durumlar genellikle kadının hamile olup olmadığını bilmediği bir dönemi yaşatır. Çok kilo akıp hastaneye başvurdu ve bilmeden bebek doğurdu gibi haberler genellikle bu kişiler için geçerlidir. Kadın adet olduğu için hamile olup olmadığını anlamaz. Bir süre sonra büyüyen karın ve atılan tekeler kendini ele verir ki bu durumda birçok kişi için şaşırtıcı bir sonuç doğurur.

Özellikle gebe kalmaya çalışıyorsanız adet döngüleriniz normal ilerliyorsa ve sizler farklılık hissetmeye başladıysanız geç kalmadan bir test yaptırmalısınız. Eczanelerde satılan ve yaklaşık 5 lira olan bu testler size zamanın çok fazla geçmesi sebebi ile zaten gerçek sonucu veriyor olacak. Daha sonraki dönemde âdetiniz birden kesilebilir ya da 9 ay boyunca devam da edebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz