Hamilelik ne zaman başlar

Hamilelik ne zaman başlar

Hamilelik ne zaman başlar

Genellikle hamile kalmadan önce pek tecrübesiz olduğunuz bu konu hakkında gebe kalınca bir hayli tecrübe sahibi olacaksınız. Hamilelik ne zaman başlar sorusunu aslında sizin regl tarifine göre değişir. Yani sizler en son ne zaman adet kanaması gördüyseniz, sizin için gebelik süresi o gün başlamış oluyor.

Evet ilk bakışta biraz karmaşık gibi görülebilir ama tıp dünyası hamilelik hesaplaması yaparken bunu baz alıyor ve inceliyor. Sizler en son regli zamanını söylediğinizde sistem ile karşılaştırılıyor ve genellikle sistem bebeğin gelişimine göre aynı ortalama süreyi çıkartmış oluyor.

Aslında 9 ay 10 günlük sürecin ilk 1 ayı neredeyse sizden habersiz olarak gerçekleşiyor. Yani sizin hamile olduğunuzu en erken zaman diliminde öğrenmiş olsanız dahi bir aylık gebe olmuş oluyorsunuz. Daha önce erken gebelik testleri yapılabilir ama bu da tam ve kesin sonuç vermeyebilir. Bu sebeple regl tarihiniz geçtikten sonra test yaparak ve hamileliğinizin ne zaman başlamış olduğunu tam olarak anlamış olursunuz. Hamilelik haftanız ile ilgili aydınlatıcı bilgileri doktorunuzda sizlere verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz