Hamilelik ne zaman belli olur

Hamilelik ne zaman belli olur

Hamilelik ne zaman belli olur?
Eğer planlı olarak ilişkiye giriyor ve hamile kalmaya çalışıyorsanız her ilişki sonrası içinizi bir mutluluk kaplar. Acaba hamile miyim değil miyim sorularının en büyük yanıtı adet gününüzde ortaya çıkıyor olacak.
Aslında son teknoloji ile artık eczanelerde satılan ve rakiplerine göre daha fazla eder ile sizlere ulaşan erken gebelik testleri adet gününüze 10 gün kala bile sizlere sonucu veriyor. Ama bu her zaman doğru olacak diye bir kural yok. Test bozuk olabilir ya da sizde geç döllenme olmuş olabilir. Bu sebeple sizler en doğru yöntemi adet tarihinizden sonra öğreneceksiniz.
Ortalama bir hesap yaparsak; adet tarihinizin 14. Gününde gebe kalmanız durumunda yaklaşık 15 gün sonra hamile olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz. Bu süreçte asında çok büyük bir zamanı kapsamıyor zaten. Bu sebeple acele etmeden ve strese sokmadan sadece regl olmayı bekleyiniz. Eğer gününüzde olmaydıysanız normal gebelik testleri ile sonuca bakabilir ve olumlu olması durumunda doktorlarınız ile bulup kan testine bakabilirsiniz. Doktorlar ise kalp atışını duymayana kadar adını pek koymayı sevmezler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz