Hamilelikte adet görecek gibi karin ağrır mı

Hamilelikte adet görecek gibi karin ağrır mı

Hamilelikte adet görecek gibi karin ağrır mı?

 

Hamilelikte ilk belirtilerden biri de kesinlikle hemen hemen herkesin yaşadığı sanki adet olacakmışsınız gibi oluşan bir ağrıdır. Genellikle hamilelikte adet görecek gibi karın ağrıması olur ve kadın nasıl olsa hastalanacağım diyerek hamile olduğunu aklına dahi getirmez. Aradan birkaç gün geçip te halen olmadığını fark ettiğinde ise aslında bir test yaparak hamile kalıp kalmadığını hemen anlayabilir.

Bu süreç aynen regl gibi ilerler. Şişen göğüsler, ağrıyan kasık ağrıları ve hep adet olacakken hissettiğiniz o hafif bel sancıları hamileliğin ilk aylarında hatta ilk günlerinde görünür. Üstüne üstlük birde uykunuz sürekli sizi yokluyorsa iyice şüphelenebilirsiniz. Bu gibi kıstaslar genellikle kişinin hamile olmasına yorumlanır.

Birde aldatıcı hamilelik belirtileri vardır. Kişi çok fazla kafasına takarsa ve bunlardan bilgisi varsa, vücut onu yalandan bu duyguları yaşatarak hamile gibi hissetmesini sağlar. Daha sonra adet olması ile bu hayaller zaten bir başka zamana kalır. Bu sebeple doğal akışına bırakın ve regl tarihiniz geçtikten sonra test yaparak sonucu öğrenin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz