Hamilelikte Ağız Kokusu

Hamilelikte Ağız Kokusu

Hamilelikte Ağız Kokusu

Hamilelikte kadında birçok fazla değişim aynı anda meydana gelebilir. Bunlardan biri de çok sık olmamakla beraber kadınlarda örülen ağız kokusudur. Hamilelikte ağız kokusu genellikle baskı yapılan midenin ekşimesi ya da sıkışması durumunda ortaya çıkarılan sonuçları doğurur. Bu sebeple olası bir ağız kokusu için çok dert etmenize gerek yok.

Ağız kokusu için ürün ya da ilaç kullanmaktansa bunun yerine sabahları ev geceleri yatarken dişlerinizi fırçalamayı deneyebilişiniz. Bu sayede hem daha sağlıklı bir dişe hem de daha az ağız kokusuna maruz kalabilirsiniz.

Eğer sabahları kalktığınızda ağız kokunuz çok varsa bunun anında birkaç dal maydanoz yiyerek ağız kokusunu nispeten bastırmış olursunuz. Maydanoz genellikle ağız kokularını yok etmek için kullanılan doğal yöntemlerden biridir. Bunların dışında eğer sizi de rahatsız edecek düzeyde bir koku sorununuz varsa o zaman doktorunuza danışabilirsiniz. Size farklı yöntemler ile tedavi etme ya da bilgi aktarma gibi iş akışları olabilir. Bu sürecin geçici olduğunu unutmayın, çok kısa zamanda eski halinize döneceksiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz