Hamilelikte Beslenme Hafta Hafta

Hamilelikte Beslenme Hafta Hafta

Hamilelikte Beslenme Hafta Hafta

Hamilelikte beslenme hafta hafta sizler için doktorunuz tarafından maalesef verilmeyecek. Sizlere genel olarak bir liste verilir ve uymanız beklenir. Bizler ise sizler için 3 döneme ayırarak incelemek istedik.

1ile 3 ay arası

Bu dönemde eğer bir şey yiyemiyorsanız kendinizi zorlamayın. Henüz bebek sizden beslenmiyor ve sizler muhtemelen mide bulantıları sebebi ile hiçbir şey yiyemiyorsunuz. Neyi seviyorsanız ve sizi iyi geliyorsa yiyebilirsiniz. Bu dönem 3. Ayın sonunda yok olacaktır zaten

3 ile 7 ay arası

Bu dönem artık yavaş yavaş her şeye alıştığınız ve canınızın her şeyi istediği dönem olabilir. Çikolatadan uzak durarak ve hamile kalmadan önceki rutininizde devam edebilirsiniz. Sofranızdan asla balığınızı ve cevizinizi de eksik etmemelisiniz.

7 ile 9 ay arası

Bu dönemde biraz daha dikkatli olmalısınız. Hem kilo almak için elverişli bir dönemde hem de yine büyüyen karnınızın midenize yaptığı baskılar sebebi ile yediklerinize dikket etmeniz gerekir. Fazla ağır ve yağlı yiyecekler yemeyiniz. Özellikle akşamları çok geç saate yemek yemeye dikkat ediniz ve meyvelerinizi asla eksik etmeyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz