Hamilelikte Beslenme Listesi

Hamilelikte Beslenme Listesi

Hamilelikte Beslenme Listesi

Hamilelikte beslenme listesi artık birçok hekim tarafından hamile kişilere verilmekte ve uyulması istenilmektedir. Her ekimin hedefi hastaya sadece belli oranlarda yani 12 kiloya kadar kilo aldırmak için bunun önünü almak ve gereksiz yemelerden kaçınıp önemli olan besinleri öne çıkarmaya yönelik bir liste verilebilir.

Bu liste asla hamilenin zorlanacağı bir liste değildir. Günlük yiyecek listesinin yanı sıra farklı olarak neler yemesi gerektiği de öne çıkan detayların arasındadır. Uzmanların önerdiği ilk şeylerden biri de kesinlikle balık menüsünün olmasıdır. Haftada 2 ya da 3 kez balık ve bunun yanı sıra her gün en az 3 tane ceviz mutlaka yenmesi gerekenlerin arasında alıyor.

Hamile iken yenmemesi gerekenler ise tabi ki her zaman olduğu gibi abur cubur ve şekerli yiyeceklerdir. Unutmayın ki bebekler şekerli yiyecekler ile değil, dengeli ve sağlıklı yiyecekler ile daha iyi beslenirler. 30 kilo almış bir kadın sadece 2 kilo bir bebek bile doğurabilir. Bu sebeple çevreye uyum sağlamadan doktorunuzun önlemlerinizi dinleyin ve dikkate alınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz