Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalı

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalı

Hamilelikte Beslenme Nasıl Olmalı

Hamileler içinde bulundukları durum dolayısı ile çok tedirgin olurlar. Canlarının çektiği bir atıştırmalık sonrası bile çok uzun saatler pişmanlık ve suçluluk duygusuna kapılabilirler. Oysa unutmayın ki ara sıra yapılan hiçbir kaçamağın çok büyük olumsuz yanları olmaz. Sizler elbette cips de yiyecek ve çok nadir tüketmekle beraber kola da içebileceksiniz.

Bunlar için en doğru bilgiyi doktorunuza sormalısınız. Eper riskli bir gebelik taşımıyorsanız ve doktorunuz size aralarda kaçamak yapmanıza izin veriyorsa neden olmasın ki, yapmanız ve uzak durmanız gereke yiyecekler ise çiğ et grupları ve içki olacaktır. Bu iki grup oldukça önemlidir.

Sizlerde hamilelikte beslenme nasıl olmalıdır ile ilgili doktorunuzdan bilgi verici bir makale talep edebilirsiniz. Çok canınızın çekeceği durumlarda neler yapmanız gerektiğini doktorunuz sizler ile paylaşacaktır. Ama sizler her canınızın çektiğini yerseniz ve bun abartırsanız o zaman aşırı kilo da size yansıyacak ve bu durum hem doğumu hem de bebeği zora atacak durumlar olacaktır. Bu sebeple hamilelikte dengeli beslenmeye dikkat etmeyi asla unutmayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz