Hamilelikte Et Yemek

Hamilelikte Et Yemek

Hamilelikte Et Yemek

Hamilelikte et yemek doktorlarınız tarafından önerilen bir besin kaynağı olacaktır. Hatta vejetaryen olarak beslenen birçok kişi bu dönemlerde et takviyeleri ya da onları içeren vitamin hapları ile o boşluğu doldurmaya çalışırlar. Özellikle yiyeceğiniz etlerin tam olarak pişmiş olması ve taze olmasından emin olmanız da en önemli konulardan biridir.

Hamilelikte et çeşitlerinin bir önemi yok. Hem kırmızı et hem de beyaz et tüketimi mutlaka yapmanız gerekir. Aksi takdirde zaten sizlerin depoları ile beslenen bebeğiniz sizi tamamen emecek ve sizler et yemediğiniz için haliz ve yorgun düşmüş olacaksınız.

Hamilelikte et tüketirken sadece çiğköfte yememeye ve etleri mangal olarak değil de ızgara olarak tercih etmenizde fayda var. Haftanın 3 günü kırmızı ve tavuk etini rahatlıkla yiyebilirsiniz.  Çok fazla da abartmamak üzere birer porsiyon olarak akşam yemeklerinde ya da öğlen yemeklerinde tüketim yapmaya özen gösteriniz.  Özellikle 3 aydan sonraki dönem sizin için çok daha önemli olacağından beslenmeniz çok büyük önem taşır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz