Hamilelikte İshal ve Kabızlık Nasıl Geçer

Hamilelikte İshal ve Kabızlık Nasıl Geçer

Hamilelikte İshal ve Kabızlık Nasıl Geçer

Hamileliğin ilk aylarında ishal görülse de son aylarına doğru yaklaşırken daha çok kabızlık sorunları görünür. Özellikle mideye yapılan baskı bunları tetikleyebilir. Bu gibi dönemlerde elbette doktorunuzda yardım alacak ve daha çok size uygun olabilecek doğal reçeteler ya da zararı olmayan ilaçlar kullandıracaklardır.

Kabızlık için daha çok bazı önemli gıdalar önerilirken, ishal için daha büyük oranda medikal yardım alınabilir. Bitkisel olan ilaçlar eşliğinde önlem alabilirsiniz. İshal için en iyi yöntem ise bir yemek kaşığı karbonatın üzerine limon sıkıp içmeniz olacaktır. Anında ishalinizi kesecektir. Kabızlıkta ise daha çok hoşaf, incir, kayısı gibi yiyecekler tüketebilirsiniz.

Hamilelikte ishal ve kabızlık sorunlarınız olduğunda asla bilmediğiniz ilaçları kullanmayınız. Unutmayın ki hamilelikte ilaç kullanımı olukça hassastır ve doktorunuz çok mecbur olmadıkça asla sizlere ilaç önermezler. Özellikle ishal sorunlarınızı ise muayenenizde mutlaka doktorunuz ile paylaşın aksi takdirde önlemi alınmazsa çok fazla sıvı kaybedecek ve tamamen halsiz kalacaksınız. Doğal yiyecekler ile eski bünyenize dönmeniz söz konusu olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz