Hamilelikte Kan Testleri

Eski hamilelikleri bir kenara atın. Artık hamile kaldığınız andan itibaren bir sürü testin de başlamasını sağlıyorsunuz. Öncelikle hamile olduğunuz ilk kez anlaşıldığında doktorunuz tarafından bir hayli yüklü bir test ile karışılacaksınız burada birçok farkı değere bakılıyor ve özellikle de doktorun analiz etmek istediği değerler ele alınıyor. Birçok testin devlet hastanelerinde yapılmadığını öğrendiğinizde de bir hayli yüklü bir miktar tutacağınızın sinyalini almış oluyorsunuz.

Hamilelikte Kan Testleri

Hamilelikte kan testleri daha sonraki dönemlerde ikili test sırasında da yapılıyor. Bu test çocuğun anomali olup olmadığını gösteriyor olacak. Daha sonra ise gerek görüldüğünde ya da şüphelenince bir rahatsızlık olup olmadığında bakılacaktır.

En son doğuma gittiğinizde ise sizden yine kan alınacak ve gerekli tahliller yapılacaktır normal doğrum yapsanız dahi, olası bir sezeryan önlemine karşın bu kanlar yine alınır. Kan alınma sırasında ağrı zaten hissetmezsiniz. Sinek ısırığı gibi alınan kanların sizlere hiçbir zararı yoktur ve sizi kansız yapmaz. Doktorunuzun verdiği testlere mutlaka uygulamalı ve özellikle hamilelikte kan testlerini olumsuz olarak algılamamalısınız.

sıradakı konumuza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz.  Hamilelik

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz