Hamilelikte Kozmetik Kullanımı

Hamilelikte kozmetik kullanımı aslında oldukça hassas dengelere sahip. Zararlı olup olmaması hangi kremi ve ne için kullandığınıza bağlı. Özellikle vajina için herhangi bir krem kullanıyorsanız kesinlikle bırakmalı ve normal akışında devam etmelisiniz.

Onun dışında günlük hayatınızda elinize ya da ayaklarınıza sürdüğünüz nemlendirici kremlerin hiçbir zararı yoktur. Hatta hamilelik döneminde mutlaka çatlamayı önleyici kozmetik kremler kullanmanız doktorunuz tarafından dahi önerilecektir. Bu süreçte böylelikle kozmetik yardımcı alarak daha güzel bir cilde kavuşmanıza yardımcı olacaksınız.

Hamilelikte Kozmetik Kullanımı

Bunların dışında ise formülünün ne odluğu belli olmayan ve normal günlük bakım dışında sizlere farklı şeyler vaat eden kremlerden mutlaka uzak durunuz. Eğer çok kullanmayı arzu ettiğiniz bir kozmetik ürünse doktorunuza danışabilirsiniz.

Bunun dışında hamilelikte makyaj tamamen serbesttir. Size herhangi bir zararı olmayacaktır. Dikkat emeniz gereken ir nokta ise oje ve aseton kullanımı olmalıdır. Olukça hassas olun ve konularını asla solumayınız. Hatta hiçbir kremi yoğun olarak solumayınız ve havalandırmalarınızı açık tutarak yapınız. Neticesinde hepsinin kimyevi ürün olduğunu unutmayın.

Bir sonraki konumuza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz  Hamilelik ne zaman başlar

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz