Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer

Hamilelikte Mide Bulantısı Nasıl Geçer

İşte geldik genellikle her hamilenin yaşadığı ve hamilelik evresinin en kötü günlerine. 3 aylık süreçte vücut sizin hamileliğinize alışmak için bazı durumlar meydana getirir ki buda en çok mide bulantısı ile ortaya çıkar. Özellikle 8 haftalık iken başlayan ve 3. Ayın sonuna kadar süren bu dönem çok zor ve meşakkatli bir dönemdir. Eğer siz bu dönemi yaşamıyorsanız kendinizi çok şanslı hissetmelisiniz.

Bunların yanı sıra peki hamilelikte mide bulantısına ne iyi gelir diye merak ediyorsanız aslında ufak tefek yardımlar ile sadece anlık bastırabilirsiniz. Bir ilaçla ya da farklı bir ürünle tamamen geçmesi mümkün değil. Sizler bu dönemi çekmek zorundasınız. 3. Ayınız olduğu gibi ise inanın bu mide bulantılarının hepsi geçecek.

Mide bulantılarına iyi gelen yiyeceklerin başında beyaz leblebi geliyor. Ara ara atıştırarak daha iyi olmaya çalışabilirsiniz. Özellikle sabahtan yatak içinde birkaç tane tuzlu kraker yiyerek de o şekilde yataktan kalkabilirsiniz.  Eğer mümkünse dinlenmenizde size çok iyi gelebilir elbette. Hamilelikte mide bulantısı nasıl geçer diye daha önceki tecrübeli arkadaşlarınızı da sorabilir ama asla ilca kullanmayı denememelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz