Hamilelikte Rahatlatan Bitki Çayları

“Kafeinli içecekler ile karşılaştırıldığında gebelik sırasında bitkisel çayları içmek kesinlikle akıllıca bir seçimdir,” Nicole diyor.

doktorlara göre, kafeinli içecekler besin emilimini azaltmak ve böbreküstü bezleri tüketmek, diüretik etkiye sahiptir.

Bu arada, bitkisel çaylar hidrat, kolayca asimile besin sağlamak ve gebelik sırasında vücut beslemek. Ayrıca anksiyete ve stres seviyelerini düşürmeye yardımcı olur ve antioksidan C vitamini ile doludur. Bitkisel çaylar çeşitli türleri de sabah bulantısı semptomları azaltmak ve hatta emek için rahim hazırlayabilirsiniz!

Hamilelikte Rahatlatan Bitki Çayları

Güvenli Çay Listesi

1.. Zencefil Çay

(Elveda, sabah bulantısı!), Sindirim süreci yardımcıları ve mide sorunları giderir bulantı kolaylaştırır. “Sadece taze kaynamış su bir bardak taze zencefil kökü, dört ya da beş dilimleri ekleyin ve günde üç bardak fazla içki.” Nicole önerir.

2. Isırgan Çay

Demir, magnezyum ve kalsiyum yüksek düzeyde sağlar ve hamile iken yudum için parlak bir besleyici çay olarak Nicole tarafından açıklanmıştır. Bir ya da iki bardak bir gün sadık.

3. Ahududu Yaprağı Çayı

BellyBelly bizim sık biri, bu çay emek için rahim hazırlar ve doğum sonrası kanama önler.Tracy göre, aynı zamanda kalsiyum ve magnezyum yüksek bulunuyor ve sonrası ikinci trimesterde içmek için güvenlidir. “Ben genellikle daha sonra 37 hafta 30 hafta, 36 üç bardak ve 3-4 bardak iki bardak kadar inşa, kadınlar 24 hafta, günde bir bardak içmek önerilir

4. Karahindiba Yaprağı Çayı

“Bu çay sıvı birikimine geç gebelikte harika destek olan bir konudur.” Uzman doktorlar diyor. O karahindiba yaprak çay potasyum yüksek ve hafif ama etkili bir diüretik etkiye sahip olduğunu açıklar. Bu biraz acı, otsu bir tadı vardır diye başka bir çay karahindiba yaprağı ekleyerek göstermektedir.

5. Nane Çayı

Nane çayı bir mide yanı sıra bulantı yerleşmek için karın kaslarınızı rahatlatıcı ve erken gebelikte sık görülen kusma için harika.

6. Rooibos Çay

Rooibos çayı gebelikte tavsiye edilir. Bu, kafein serbest kalsiyum, magnezyum ve antioksidanlar yükler içerir. Ayrıca sindirim üzerinde olumlu etkileri vardır ve kolik ve reflü azaltabilir. Çocuklar da Rooibos içebilirsiniz, ve süt ve biraz bal ile tatlandırılır

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz