Hamilelikte Sigara İçmek Zararlıdır

Böyle bir soruya cevap vermek bile aslında çok üzücü. Gönül ister ki sigar diye birley asla olmasın ve herkes uzak dursun ama maalesef bu mümkün değil. Peki hamilelikte sigara içmek zararlı mıdır? Bunun tek ve net bir yanıtı olabilir o a evet.

Hamilelikte Sigara İçmek Zararlıdır

Sigara hamilelikte zararlıdır diyoruz çünkü içinize çekmiş olduğunuz hava direk bebeğe geçecektir. Sizler dışarıda içerken o da sizin karnınızda sigarayı soluyor olacak. Özellikle gelişememesi ve ayından geri kalması durumlarda doktorun ilk sorduğu sorulardan biri anne adayının sigara içip içmediğidir.

Özellikle günde birkaç paket içeren bir kadın dahi olabilir. Bu durum bazen bak o da kaç tane sigara içiyor ama çocuğu sağlıklı doğru kelimelerine kadar gidebiliyor. Oysa istisnalar kaideyi bozmaz diyoruz ve mutlaka sigaradan uzak durmanız ve aynı zamanda sigara içilen mekânda da kalmamalısınız öneriyoruz. Bebeğinizi daha karnınızdayken zehirlemenize ve sizin yaptığınız lüksü ona kötü bir deneyim olarak yaşatmanıza hiç hakkınız yok. Özelikle bu dönemde sigaraya uzak durmak için elinizden gelenin de fazlasını yapmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz