Hamilelikte yumurtalık kistleri

Hamilelikte yumurtalık kistleri

Hamilelikte yumurtalık kistleri

Hamilelik öncesi her zaman genel bir test yaptırmak çok önemlidir. Kadınlar genellikle hamile kaldıktan sonra birçok sıkıntılarına şahit oluyorlar ve gebelik süreci içinde çok daha zor bir dönem atlatmaya çalışıyorlar.

Gebelikle hamilelikte yumurtalık kistleri kişilerin öğrendiği bir hastalık olarak yüksek sıralarda yer alıyor. Bu durumda aslında önemli olan kistlerin büyüklüğüdür. Genellikle 5cm den küçük ve çok tehlike teşkil etmeyecek olan kistler gebelik sonrası süreyi beklemek üzere kontrol altına alınıyor. Bunun yanı sıra boyutu küçük olup ta tehlikeli bir kist dahi olduğu düşünüldüğünde o zaman uzman doktorlar eşliğinde operasyon yapılır ve zorunlu hale gelir.

Bu yumurtalık kist ameliyatlar için genellikle en son dönem yani 6 ile 9 ay arası yapılması planlanır. Hasta güvendiği ve emin olduğu bir doktor ile asa korku yaşamayacak ve başarılı bir şekilde kistler temizlenecektir. Ama dediğimiz gibi bu kararı verecek olan sadece doktorunuzdur ve gerekli görüyorsa mutlaka yapılması gereken bir ameliyat türüdür. Daha fazla büyümesi hem siz hem de bebek için daha zararlı olacaktır.

Hamilelik   ile tüm sorularınızı kolayca bulabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz