İdrar testinde hamilelik belli olur mu

İdrar testinde hamilelik belli olur mu

İdrar testinde hamilelik belli olur mu?
İdrar testinde hamilelik belli olur mu sorusu aklınızı çok karıştırılıyor olabilir. Öncelikle satılan testlerin birçoğu muhakkak regl tarihiniz geçtikten sonra yapılalı ve dikkate alınmalıdır. Her ne kadar pahalı olan testlerde erken gebelik ihtimalleri de ortaya konulsa da, yine asla kesin bilgi vermiyor olacak. Bu sebeple muhakkak olarak sizler evinizde idrar testi ile test yaparken adet gününüzün geçmiş olmasına dikkat ediniz.
İdrar testi yaparken ilk gün idrarı olmasına dikkat ediniz. o idrar size daha olumlu ve doğru sonuçları veriyor olacak. Yaptığınızda tek bir çizgi yanında çok az ve silik bir çizgi varsa da onu mutlaka dikkate almalı ve ertesi gün muhakkak yaptırmalısınız. Testlerde tek çizgi yanında silik çizgide bir nevi hamilelik olarak algılanabilir. Bu sebeple olası bir yanlışa düşmemek adına tekrarlamamanız ya da bir kan testi yaptırmanız en doğrusu olacaktır.
İdrar testi hem ucuz hem de çok kısa sürece sonuçlanan bir uygulamadır. Bu sebeple kadınlar ilk şüphelerinde hemen idrar testlerine yönlenirler ve olumlu ya da olumsuz sonuç için birkaç dakika kitlenip kalırlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz