İdrar yolu enfeksiyonu hamileliğe engel olur mu?

İdrar yolu enfeksiyonu hamileliğe engel olur mu?

İdrar yolu enfeksiyonu hamileliğe engel olur mu?
İdrar yolu enfeksiyonu hamileliğe engel olur mu sorusu hamile kalamayan ve akıntısı çok sık olan bayanların ilk düşündükleri konulardan biridir. Aslında evet bununla ilgili birçok makale ve doktor bilgileri bize, birbiri ile uyumlu olduğunu gösteriyor.
Genellikle idrar yılları enfeksiyonları hafif geçirildiği gibi sert ve zorlu olan süreçleri de vardır. Bu gibi bayanların muhakkak olarak önce tedavilerini yaptırmaları ve daha sonra hamile kalmaya çalışmaları önerilmektedir. Bunlar hamilelik sırasında olduğunda bile çok ciddi önlemler alınıyorken, öncesinde alınması zaten mutlak olan durumların arasındadır.
İdrar yolu enfeksiyonlarınızı gidermek için en doğrusu bir kadın doğum uzmanına gitmektir. Genellikle hamile kalmadan önce doktorunuza danışınız gibi öneriler hep bu sebeplerdendir. Doktor muayene eder ve bir rahatsızlığınızın olup olmadığını sizlere söyleyerek gerekli uygulamaları yapmak için sizi yönlendirir. Olası bir rahatsızlıkta önce sorunları giderir ve daha sonrasında hamile kalmak için tekrar çalışmalar başlıyor olabilirsiniz. Eğer sizlerde kendi imkânlarınız ile aylardır hamile kalmaya çalışıyorsanız o halde kendinizi bir testten geçirme zamanı gelmiş demektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz