İki doğum arasındaki süre ne kadar olmalı

İki doğum arasındaki süre ne kadar olmalı

İki doğum arasındaki süre ne kadar olmalı

İki doğum arasındaki süreyi biraz da doğum yapmış olduğunuz yöntem belirler. Eğer sezeryan olduysanız bu sürenin en az 2 hatta 3 yıl olması gerektiğini doktorunuzdan duyacaksınız. Bu sürede kadın artık toparlanır ve dikişleri tam olarak oturmuş ve kaybolmuş olur.

Normal doğum aralıklarında ise genellikle net bir süre verilmez ama her doktor hastasına en az 2 yıl hamile kalmaması için öneride bulunur. Hamilelik büyük bir fizyolojik olaydır ve kadının kendi bedenini yeniden toplayabilmesi için bu sürelere gerek duyar. Hem fazla kilolar, hem de kadının rahminin oturması hemen olacak durumlar değildir. Bu sebeple oldukça dikkatli olmalı ve korunmalısınız.

Bebeğim var hamile kaldım diye birçok kadın korkuya kapılır. İstemsiz bir şekilde hamile kaldıysanız elbette yapılacak bir durum yok. Doğum gerçekleşecektir. Her doğumda sorunlar olacak diye bir kural yok. Sezeryan olsanız dahi doktorunuz çok başarılı şekilde operasyonu yapacaktır. Bu süreler öngörülen ve önerilen durumlardır. Aksi olasılıklarda elbette doğum gerçekleşiyor olacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz