İkiz gebeliklerde riskler nelerdir

İkiz gebeliklerde riskler nelerdir

İkiz gebeliklerde riskler nelerdir

İkiz bebek anneleri her zaman daha temkinli olmalı ve ekstra dikkat etmeleri gerekir. Aynı karında iki ayrı bebek taşımak hem ruhen hem de fiziken çok zordur. Bu dönemde bebekleri de karında bekleyen birçok tehlike olabilir elbette. Öncelikle ikiz gebeliklerde riskler nelerdir diye baktığımızda çocuk anomalilerini çok sık görüyoruz.

Bir bebek kendine daha rahat yer açarken, bir diğeri onu bastırabiliyor ve sonuç olarak diğer bebeğin çok daha iyi gelişmemesine neden oluyor. Bazen kalıcı bir hasar bırakmazken, bazen de kalıcı organ rahatsızlıkları bırakabiliyor.

Yine ikiz bebek demek iki ayrı risk grubu demek. Örneğin normal doğum yapmak isteyenler için çok daha zor bir süreç bekliyor. Biri ters dönebilir ama diğeri ters dönmemiş olabilir. Bu gibi sıkıntılar anneyi fazlaca yorabilir. Bu sebeple gebeliğinizin ilk anından, son anına kadar her zaman doktorunuz ile haberleşmeli ve sürekli irtibat halinde olmalısınız. Kurallarına uymalı ve mutlaka gereken analizleri yaptırmalısınız. Çok büyük durumlar yaşanmadıkça ve çocuklarınız sağ salim dünyaya geleceklerdir.

hamilelik ile tüm sorularınızı bir sonraki konuya bakarak detaylı bilgi alabilirsiniz  Hamilelik

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz