İnsülin Kullanmam Gerekiyor Mu?

İnsülin Kullanmam Gerekiyor Mu?

İnsülin Kullanmam Gerekiyor Mu?

 

Şeker hastalığı, türüne göre farklı şekillerde denetim altına alınması gereken türde bir hastalıktır. Bundan dolayı da mutlaka gerekli şekillerde ve doktor kontrolünde takip edilmesi gerekir. Tip 2 olarak bilinen şeker hastalığı türünde ilaç tedavisi yardımı ile şeker hastalığı kontrol altına alınabilmektedir. Ancak Tip 1 diyabet türünde ne yazık ki böyle bir tedavi mümkün olmamaktadır.

 

Tip 1 şeker hastalığına yakalanmış olan kişilerin doktorların belirlediği şekillerde insülin kullanması gerekir. Bunun kullanılmaması durumunda rahatsızlık tahmin edilenden çok daha ciddi boyutlara da ulaşabilir. İnsülün kullanımına ilişkin her türlü detayı kişilerin doktorlarından alması gerekmektedir. Ancak kimi zaman özellikle de hamile kadınların insülin kullanımı konusunda kuşkuları ortaya çıkmaktadır.

 

Hamile kadınların insülin kullanması için öncelikli olarak bazı testlerin yapılması gerekmektedir. Yapılacak olan bu testlerin ardından doktorlar gerekli kararı verecektir. Çoğu zaman öncelikli olarak doktorlar direkt insülin vermek yerine kısa bir süreli diyet ve kan şekeri takibi yapılabilmekte ve ardından da uygun bulunulduğu takdirde insülin tedavisine başlanabilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz