Kaç Haftalık Hamileyim

Kaç Haftalık Hamileyim

Kaç haftalık hamileyim

İşte en çok merak edilen sorulardan biri olan kaç haftalık hamileyim konusuna gelmiş bulunuyoruz. Özellikle henüz doktora gitmemiş ve kendi imkânları ile kaç haftalık ya da kaç aylık olduğunu öğrenmek isteyen binlerce kadın var. Bunun için illa doktora gidip öğrenmenize gerek yok evlerinizde rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Gebelik hesaplaması yaparken öncelikle en son adet olduğunuz tarihi baz alacaksınız. En son ne zaman adet oldunuz ise o günden saymaya başlayın ve bu güne kadar gelin. Yalnız ay bazında sayma değil de haftalık bazında sayma yapmanız daha önemlidir.

Sizler içinde bulunduğunuz o döne kadar hamile olmuş olacaksınız. Yani örneğin 3 haftalık ve 3 günlük bir hamilelik dönemi yaşıyor olabilirsiniz. yağmanız gereken hamile haftası hesaplarken öncelikli olarak en son ne zaman adet olduğunuzu bilmek olacak. Eğer en son her zaman adet olduğunuzu bilmiyorsanız, kendinizi bir hesaplamak yapması imkânsız hale gelecektir. Bu sebeple her kadının yaşadığı bu önemli adet günlerini bir not almak ve çizelge yapmak hem bu gibi durumlar için hem de geciken regl durumlarını daha iyi analiz etmek için oldukça önemlidir.

daha fazla bilgi almak için Hamilelik konuya göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz