Kadının adet döneminin uzun sürmesi

Kadının adet döneminin uzun sürmesi

Kadının adet döneminin uzun sürmesi

Kadınların genel adet görme süresi ortalama bir haftadır. Eğer bir kadında bu süreç bir haftayı geçiyor ve hatta daha da artış göstererek devam ediyorsa o halde mutlaka doktora görülmeli ve nedenleri alıştırılmalıdır.

Genellikle bu durum bakire kızlarda, doğum sonrasında ve spiral taktıma sonrasında sıkça görülebilir. Hepsinin ayrı tedavisi olmakla beraber bir süre olması doğal karşılanabilir. Özellikle bazı bayanların 10 günü aşan kanamaları hem kadınlara oldukça büyük rahatsızlık veriyor, hem de evli bayanların evliliklerini olumsuz yönde etkiliyor.

Kadınlarda adet döneminin uzun olmasını yanı sıra birde dayanılmaz aprılar varsa bu mutlaka tedavi edilmelidir. Çoğu zaman hormon dengesizlikleri yüzünden oluşan bu dönemler, kadınların gerekli ilaç kullanımını yaptıktan sonra bir düzene giriyor. Tabi ki uzun süre adet olmanın zararları kadar 1 ya da 2 gün gibi çok kısa süre adet olmanın da bir hayli fazla zararı olabilir. Sizler ortalama bir haftalık süreli baz alın ve olası adet sorunlarınızda doktorunuz ile görüşmeyi ihmal etmeyiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz