Kadınlar Ayın Kaçında Yumurtlarlar

Kadınlar Ayın Kaçında Yumurtlarlar

Kadınlar ayın kaçında yumurtlarlar

Kadınlar ayın kaçında yumurtlarlar diye merak ediyorsanız bunun için kendi adet döngünüze bakmanız gerekir.  Her kadının adet olma tarihi farklı ve kendine özeldir ve yumurtlama da buna istianeden hareket eder.

Yapılan tüm araştırmalar kadının regl olduktan itibaren yani ilk günü de sayarak ulaştığı 14. Gün kadının en yoğun yumurtlama dönemi olarak belirlenir. Bu durum elbette her zaman yüzde yüz olacak diye bir kuralı taşımaz. Çoğu kadın geç döllenme ya da erken döllenme ile de hamile kalabilir.

Bu durum genellikle adet günlerinde dengesiz tarihlerde yaşayanlar için olur kadın tam olarak adet tarihi bir düzen oturmuyorsa bu 12 gün ya da 14 gün hatta daha farklı günlerde de olabilir. Bunu en iyi eczanede satılan testler ile ya da doktorunuzun yardımı ile de anlayabilirsiniz. Bu sebeple de sizler özellikle bir gün ara vererek cinsel birlikteliğe girerek her günün ne kadar şanslı olabileceğini düşünmelisiniz. Dilerseniz akıntınızın çoğaldığı ve özellikle daha yapışkan bir durumu aldığı günlerde de yumurtlama döneminde olduğunuzu gösterir.

bir önceki konumuz olan Kaç haftalık hamileyim konumuza göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz