Kadınlar Gebelik ve spiral

Kadınlar Gebelik ve spiral

Kadınlar Gebelik ve spiral

Hamişle kalmayan her kadının ilk başvurduğu yollardan biri spiral yöntemidir. Doktorlar tarafından adet gününüzde uygulanan bu yöntem ile rahminize bir aparat yerleştiriliyor ve kesinlikle size zarar vermeden ya da rahatsız etmeden döllenmenin oluşmasını engellemeyiş başarıyor.

Spiral yaptırabilmek için mutlak olarak doğum yapmış olmanız gerekiyor. Daha önce hiç çocuk doğurmamış bayanlar için bu sistem önerilmiyor. Bir diğer negatif yanı ise kadınlarda aşırı kanama yapması. Kadınların birçoğu taktırdıktan sonra regl zamanlarında aşırı kanama yaşadıklarını ve bu sebeple de spiral uygulamalarını çıkarttıkları çok görülmüştür.

En uygun maliyetli olan ve tamamen bir işlem yapmanıza gerek bıraktırmayan bu korunma yöntemi her ne kadar lüks bir kullanım sunsa da, yüzde bir ihtimal ile bile hamile kalacağınızı unutmayınız. Hiçbir yöntem size yüzde yüz olarak sunulamaz. Olası kazalar ya da spiralin zarar görme durumları olabilir. Bu sebeple her 3 yılda bir doktorunuza bunun değişimini mutlaka yaptırmalısınız. Gününüzde bir kez taktırıp bir daha yıllar boyunca doktora gitmeyen kadınlar bile var ki, bu çok tehlikeli bir durumdur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz