Kan seviyem çok düşük çıkmasının Ne Gibi zararları olur

Kan seviyem çok düşük çıkmasının Ne Gibi zararları olur

Kan seviyem çok düşük çıkmasının Ne Gibi zararları olur

Kan seviyem çok düşük çıktı ne gibi zararları olur diye merak ediyorsanız, özellikle gebelik döneminde çok daha dikkatli olmanız gerekir. Aynı zamanda var olan bir rahatsızlığınız gereği de bir operasyon geçirecekseniz doktorunuz bunun önlemini alacak ve gerekli işlemleri yaptıktan sonra operasyona başlayacaktır.

Özellikle doğum yapacak ama kan seviyesi çok düşük olan bayanların normal doğumdan kaçması isteniliyor. Normal doğum sırasında fazla kanam olabilir ve bu durumda  da sezeryan ile doğum tercih edilebilir. Böyle bir durumda ısrar etmeyiniz ve doktorunuzun kararına uyunuz. Olası bir durum içinde aynı kan değerinizi taşıyan yakınlarınızı da yanınızda bulundurabilirsiniz.

Ayrıca kan yakıcı gıdalar yiyebilir ve önlemlerinizi alabilirsiniz. Özellikle bu anlamda kan yapan  takviyeleri de yine doktorunuz tavsiyesi ile mutlaka almalı ve kendi isteklerinize göre ilaç kullanımı asla yapmamalısınız. Fazla strese girmeden düzenli olarak besinlerinizi tüketin ve değerlerin normal düzeye çıkmasını bekleyene kadar önlemlerinizi alınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz