Kanda Beta HCG Değerlerim Normal Mi?

Kanda Beta HCG Değerlerim Normal Mi?

Kanda Beta HCG Değerlerim Normal Mi?

 

Gebelikten emin olunması için kadınlar, şüphelendikleri zamanlarda evlerinde çeşitli gebelik testleri yaptırmaktadır. Ancak bilindiği üzere yapılan bu testler tam anlamıyla kesin sonuçları insanlara vermemektedir. Bunun için de kadınlar çeşitli testler yaptırarak gebeliklerinin kesin olup olmadığını öğrenmiş olurlar. Yapılanlardan bir tanesi de kandaki Beta HCG hormonunu ölçmeye yarayan testlerdir. Bu test tam sonuç vermese de en azından kesine yakın sonuçları vermeye yardımcı olacaktır.

 

Beta HCG testi, hızlı bir şekilde sonuç veren ve kandaki bu hormon seviyelerini inceleyen bir testtir. Döllenme sonrasında 8. gün itibari ile kanda Beta HCG hormonu büyük bir hızla yükselişe geçer. İlk dönemlerde meydana gelen bu artış, gebeliğin ilerleyen dönemlerinde belirli oranlarda düşmeye başlıyor.

 

Normal gebeliklerde yapılacak olan Beta HCG testi sonucunda anne adayının gebeliğin kaçıncı haftasında olduğu bilgisi de söylenebilmektedir. Anne adayları yaptırdıkları testler sonrasında doktor ile görüşerek kanlarında yer alan Beta HCG değerlerinin hangi düzeyde olduğu ve bu düzeylerin normal olup olmadığı hakkında çok daha ayrıntılı bir şekilde bilgi sahibi olabileceklerdir. 7

bir sonraki konuya göz atarak detaylı bilgi alabilirsiniz  B-hCG Değeri Kaç Olmalıdır

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz