Kanda Yapılan Gebelik Testi

Kanda Yapılan Gebelik Testi

Kanda Yapılan Gebelik Testi

Gebelik için yapılacak en doğru doğrulama yöntemi kesinlikle kadında yapılacak gebelik testidir. Eczanelerden almış olduğunuz testler her ne kadar yüksek oranlarda başarılı sonuçlar verse de, kan testi daha gerçekçi sonuçlar ile sizlere cevap verir.

Kanda yapılacak gebelik testini hemen hemen bütün klinik ve hastanelerde yaptırabilirsiniz. Ortalama 3 sata sonuçları çıkıyor ve sadece sizin bile bakıp değerlendirme yapacağınız bir sonuç paylaşılıyor.

Çıkan kan testi sonucunda bazı değerler yer alıyor. Özellikle 5 in üstüne olan bu değerler hamile olarak değerlendirilir ama tam olarak evet denmesi için bu değerin 2 günde bir artması gerekiyor. Bazen kadınların hormon akışlarının bozukluğundan dolayı 10, 20 gibi oranlar dahi karşılaşıyor ve tekrar yapıldığında bir artık olmadığı için gebelik olmadığı da anlaşılıyor.

Sizler eğer sürekli bir artış görüyorsanız ve gebelik haftanız ile karşılaştırdığınızda uyumluysa o halde artık doktorunuza gidebilirsiniz. Hem kan testinizi değerlendirecek hem de ultrason yaparak gebelik kesenize bakacaktır. Böylelikle gebelik tam olarak netleşir ve sonuca varır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz