Kış Mevsiminde Saç Bakımı

Kış Mevsiminde Saç Bakımı

Kış Mevsiminde Saç Bakımı

 

Soğuk havaların gelmesi ile birlikte el, yüz gibi bölgelere yapılan bakımın aynı şekilde saçlara da uygulanması gerekmektedir. Çünkü soğuk havalar aynı ciltte olduğu gibi saçta da var olan nemi ortadan kaldırmaktadır. Kış mevsiminde saç bakımı için öncelikli olarak saçların nemden uzak kalmasını engellemek için bol bol saçlarını nemlendirmesi gerekmektedir. Kış aylarına özel olarak üretilen nemlendirici ürünlerin yanı sıra normalde satılan ürünler de tercih edilebilmektedir.

 

Kış mevsiminde saç bakımını doğru bir şekilde yapmak için, saç şekillendirici ürünlere de özen göstermek gerekiyor. Düzleştirici, şekillendirici gibi ürünlerin seramik ve iyonlu olmasına dikkat edilmelidir. Bu eşyalar saçların aşırı sıcaktan dolayı içerisindeki nemi yok etmesini engeller.

 

Bunların yanı sıra özellikle de kış aylarında ıslak saçla dışarı çıkmamak gerekir. Yeni yıkanmış ve kurulanmamış saçların soğuk hava ile temas etmesi bir yandan sağlığa olumsuz etkilerde bulunurken diğer bir yandan da saçların normalden çok daha hızlı bir şekilde kırılmasına neden olur. Bunu engellemek için de özellikle de kış aylarında saçların iyice kurulanmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz