Kişilik ve Vucut Renginize Göre Giyinin

Kişilik ve Vucut Renginize Göre Giyinin. Her rengin bir kişiligi ve her kişilgin bir rengi olduğu mutlak bir gerçektir. Öyleki renkler bazen hayatımızı yöneten gizli sırdaşlar yoldaşlar olmuşlardır. Biz bunu fark etmesekte renklerin hayatımızdaki yeri gerçekten çok büyüktür.

Kişilik ve Vucut Renginize Göre Giyinin

Kişilik ve Vucut Renginize Göre Giyinin

Şimdi yapacağımız işlem kendi rengimizi bulmak. Acaba sen hangi renksin ?? Hangi renk karakterine sahipsiniz ? Dur dur merak etme senin rengini tespit edip ona göre önerilerde buluncağız. Aşağıdaki tabloda kişilik ve vucut renginizi nasıl tespit edeceğiniz kolayca yazmakta..

Kişilik ve Vucut Renginize Göre Giyinin

Kişilik ve Vucut Renginize Göre Giyinin

Gelelim karakter açılımınıza ;

Sarı Karakter (Popüler Optimist) :

Olumlu Yanları; Canlı, Girişken, Hareketli, kıpır kıpır, eğlendirici, komik,

konuşkan, muzip, dağınık, neşeli, oyuncu, sosyal, inandırıcı, hayat veren, hayat dolu, yönlendirici, spontone, iyimser, hoş, esin kaynağı, sıcakkanlı, kolay kaynaşan, konuşkan, enerjik, şirin, popüler, Çocuk ruhludur, ikna edicidirler, meraklıdırlar, sorunlara ilginç çözüm bulurlar.

Olumsuz Yanları; Yüzsüz, disiplinsiz, unutkan, laf kesen, ne yapacağı belirsiz,

gelişigüzel davranan, hoşlanılsın diye her şeye göz yuman, kolay sinirlenen, saf, şovmen olarak alkış kahkaha ve çevresinin kabulüyle beslenen, hava atan, gürültücü, kafası dağınık, hareketsiz kalmayan, değişken, ilgisini çabuk kaybeden, başladığı işi bitiremeyen, sıkıcı ortamın havasını değiştirir, insanlara kolay inanır

Mavi Karakter (Mükemmeliyetçi Melankolik) :

Olumlu Yanları; Mükemmeliyetçi, kuralcı, Ciddi, ağırbaşlı, riskleri gören,

standartları yüksek, yetenekli düzenli, planlı, programlı, ayrıntıcı, titiz, mantıklı, analitik, ısrarcı (başladığı işi bitiren), özverili, düşünceli, saygılı, duyarlı, planlayıcı, programlı, düzenli, sadık, kültürlü, idealist, derin, müziksever, sadık, organizatör, ince düşünceli, mükemmeliyetçi, terbiyeli, nazik, hassas, kibar,

Olumsuz Yanları; Sıkılgan, affetmeyen, kinci, telaşlı, güvensiz, sevilmeyen,

kaygılı, müşkülpesent, kötümser, yabancılaşmış, olumsuz tutumlu, karamsar, yalnızlığa sığınan, hassas, bunalımlı, içe dönük, geveleyen, kuşkucu, şüpheci, intikamcı,

Kırmızı Karakter (Güçlü Kolerik) :

Olumlu Yanları; Güçlü, kararlı, tutkulu, yarışmacı, herkese karışır, kaybetmeye

dayanamaz, maceraperest, ikna edici, rekabetçi, becerikli, kendine güveli, olumlu, kendinden emin, açık sözlü, etkili, cesur, güvenli, bağımsız, harekete geçiren lider, üretken, gözüpek, sonuç odaklı, ani karar veren,

Olumsuz Yanları; Anlayışsız, zorba, kendi bildiğinden şaşmayan, açık sözlü,

sabırsız, şefkatsiz, dik kafalı, kibirli, iddiacı, küstah, işkolik, patavatsız, otoriter, hoşgörüsüz, karamsar, inatçı, emredici, öfkeli, aceleci, kurnaz, yardım istemeyi sevmez, hep kendini haklı görür, eleştirilmeyi sevmez, isteklerinde asla vazgeçmezler.

Yeşil Karakter (Barışçıl Soğukkanlı) :

Olumlu Yanları; Halim selim, sessiz, çatışmaz, kavga sevmez, hayır demesini

bilmez, ketumdur, duygularını açmaz, barışçıl, uyumlu, uysal, kontrollü, çekingen, her durumu kabullenen, çekingen, sabırlı, utangaç, nazik, dostça davranan, politik, tutarlı, zararsız, ince esprili, arabulucu, hoşgörülü, iyi dinleyici, kanaatkar, tatlı, yumuşak, dengeli, çok rahattır, soğukkanlıdır, sorumluluk ve risk almaz.

Olumsuz Yanları; İfadesiz, çoşkusuz, suskun, korkak, kararsız, yaşamdan kopuk,

tereddütlü, renksiz, amaçsız, kayıtsız, endişeli, ürkek, şüpheci, umursamaz, insan kullanan, uyuşuk, tembel, ağır kanlı, gönülsüz, ödün veren, enerji harcamayı sevmeyen.

Kırmızı ve mavi karakter insanları giysilerinde canlı renklari tercih etmelidir. Sarı ve turuncu renk insaları daha çok bakır tonlarını kulanmalı şaşadan uzak durmalıdırlar. Yeşil karater insanı istediği rengi tercih edebilir çünkü onun üzrende hiçbir renk sırıtmamaktadır. Diğer renk insaları ise soft renkleri ve kumaşları tercih etmelidir. Şunu unutmayın ki size ençok yakışanı sadece siz bilirsiniz.. Işık sizinle olsun..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz