Kürtaj sonrası adet ne zaman başlar

Kürtaj sonrası adet ne zaman başlar

Kürtaj sonrası adet ne zaman başlar

Kürtaj sonrası adet tarihlerinin değişmesi çok normaldir. Genel olarak kürtaj bir kadının birçok değerini bozan ve giden bir gebeliği sonlandırıldığı için zorlu bir sürecin beklediği bir dönedir. Bu sebepten dolayı her zaman olmanız gereken adet gününde regl olmayı beklemeyiniz be doğal akışına bırakarak regl olma zamanlarınızı bekleyiniz. Eğer sizler kürtaj olduktan sonra 3 aydan fazla süredir adet görmüyorsanız o halde bir daha doktora danışabilirsiniz.

Normal akışlarda 40 gün içinde tekrar adet kanaması görülmesi normaldir. Bu süreci sizin vücut dengeleriniz ve hormonlarınız belirleyecek ve en doğru zaman diliminde tekrar adet döngünüz normale dönecektir. Bunun yanı sıra kürtajdan sonra adet düzensizliği de yaşayabilirsiniz. Sürelerinde kısalma ya da daha uzun sürem durumları olabilir.

Bu sebeple iyice kontrol altına alın ve yine özellikle kürtaj yaptırdığınız doktora danışarak sürecin neden kaynakladığını öğrenip gereğini yaptırabilirsiniz. Bunun için adet söktürücü ilaçlar kullanılabilir ama kesinlikle doktor kontrolünde yapılmalıdır. Bu konuya dikkat ederek doktorunuzdan yardım alabilirsiniz

bir önceki konumuza göz atarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz   Kolposkopi Nedir?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz