Kürtaj Yaptırmak Günah Mıdır?

Kürtaj Yaptırmak Günah Mıdır?

Kürtaj Yaptırmak Günah Mıdır?

 

Kürtaj yaptırmak, yalnızca anne adayının sağlığı açısından ya da o anki durumları açısından değil pek çok açıdan dikkatli bir şekilde incelenmesi ve ona uygun olarak karar verilmesi gereken bir durumdur. Araştırılması gerekilen durumlardan bir diğeri de bu işlemin dini boyutudur. Kürtaj yaptırmak günah mıdır sorusu çoğu zaman kürtaj yaptıracak olan kişilerin öncelikli olarak araştırdıkları konular arasında kendine yer bulmaktadır.

 

Günümüzde kürtaj yaptırmak günah mıdır sorusuna pek çok farklı şekilde cevap verilmesi mümkün olmaktadır. Bir taraftan kürtaj işleminin ne amaçla olursa olsun günah olduğu düşüncesi savunulurken diğer bir taraftan da çeşitli durumlar neticesinde yaptırılacak olan kürtajın günah olmayacağı yönünde. Bu durumların dikkatlice araştırılması, karar verilmesini de kolaylaştıracaktır.

 

Bundan dolayı kürtaj yaptıracak olan ancak bu işin dini boyutlarını da göz ardı etmek istemeyen kişilerin ilk olarak kendi durumlarının farkına varmaları gerekmektedir. Daha sonrasında ise bu durum ile ilgili araştırmaları yapmaları ve en sonunda yaptıkları bu araştırmalar ile birlikte kürtaj yapıp yaptırmamaya karar vermelidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz