Kürtajda Parça Kalması Nedir?

Kürtajda Parça Kalması Nedir?

Kürtajda Parça Kalması Nedir?

 

Gebeliğin isteğe bağlı olarak sonlandırılması işlemi olan kürtaj yapılırken bazı durumlarda istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir. Bu durumlardan bir tanesi de kürtajda parça kalması durumudur. Yapılacak olan kürtaj işleminde rahimdeki gebelik temizlenmektedir. Fakat bazı durumlarda gebelik tam olarak temizlenmemekte ve rahim içerisinde bir miktar parça kalabilmektedir.

 

Yapılacak olan kürtaj işlemi sonrasında kimi zaman kanama meydana gelmektedir. Bu kanama en fazla bir hafta sürmekte ve çok ufak kanamalar şeklinde oluşmaktadır. Ancak kürtajda parça kalması durumu söz konusu olduğu zaman kanama bir hafta geçse bile kanama bitmez hatta artarak devam eder. Hatta kimi zaman oluşan kanama esnasında parça düşürüldüğü de gözlenebilmektedir.

 

Kürtaj yapıldıktan bir hafta sonra genelde doktorlar herhangi bir olumsuz durumun meydana gelmesini engellemek ve durumu kontrol etmek amacıyla kadınları tekrardan muayene etmektedir. Yapılacak olan inceleme sonrasında da eğer ki varsa rahim içerisindeki parça çok kısa süreler içerisinde alınmakta ve kadınlar da bu işlemlerden sonra günlük yaşantılarına hiçbir sıkıntı yaşamadan devam etmektedir.

bir sonraki kürtaj hakkında detaylı bilgi almak için bir sonraki konuya göz atabilirsiniz.  Kürtaj Yaptırmak Günah Mıdır?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz