Kuşburnu Gebelikte İçilir Mi?

Hamilelikte her kadın oldukça hassas bir dönemden geçiyor. Yedikleri içtiklerinin hepsinin tek tek değerlerine bakıyor ve acaba faydalımı değil mi diye araştırıp duruyorlar. Bunlardan biri de kuşburnu gebelikte içilir mi sorusu olacaktır. Aslında gebelikte birçok bitki çayının faydası bile var ama sadece yeterli sayıda ve kâfi derecede içildiği zaman.

Kuşburnu Gebelikte İçilir Mi?

Hamileyseniz mutlaka doktorunuza bitki çayları ile ilgili olan düşüncelerini sorunuz. Bazı doktorlar tamamen yasaklarken bazıları günde bir fincan içmeye izin veriyorlar. Bu sebeple elinizden geldiğince günde bir fincanı geçmemeye ve çok fazla bitki çaylarına yönelmeye çalışınız.

Özellikle kendinizin imal ettiği kuşburnu gebelikte içilir mi diye merak ediyorsanız bu daha doğru olacaktır. Dışarıdan aldığınız ve açık olarak satılan ürünlerden hep bir kuşku duyabilirsiniz ama kendi şartlarınız ile yapıyorsanız güven açısında biraz daha rahat olabilirsiniz. Sonuç olarak sevdiğiniz tatlardan elbette hamile olduğunuz için vazgeçmeyeceksiniz ama fazla abartmamayı ve yeterli derecede içmeyi asla ihmal etmeyiniz. Unutmayınız ki normal hayatta bile her şeyin fazlası zarar elbette.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz