Lenfoma tedavisi

Lenfoma tedavisi

Lenfoma tedavisi

Lenfoma maalesef herkesin çok sık bilmediği kanser türlerinden biridir. Vücudumuzda buluna lenf bezlerinin geçirmiş olduğu bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkan bu durumda her hasta için farklı tedavi şekilleri uygulanır. Hastanın hastalığının ilerleyişi ve hangi zaman diliminde bulunduğu oldukça önemlidir.

Lenfomanın tedavisi genellikle ilaçlarla yani kemoterapi ile ve gerek görülürse ışın tedavisi ile yapılır. Bazen çok yeni ve yakın zamanda başlamış olan bu rahatsızlıklar ilaç tedavileri ile giderilmeye çalışılır ve doktor tarafından sık sık kontrol altında tutularak tedavi edilebilir. Bu durum tamamen hastanın içinde bulunduğu evreleri ile orantılıdır.

İlerlemiş olan lenfoma hastalarında yapılacak kemoterapi saç dökülmelerini elbette getirecek ve hastanın daha güçlü bir dönem geçirmesi gerekilen bir psikoloji isteyecektir. Bu dönemde aile yakınlığı ve sevgisi hastaya güç verecektir. Genellikle 15 ile 34 yaş arasındaki gençlerde daha çok görülen bu rahatsızlığın nendi tam olarak bilinmemektedir. Birçok rahatsızlık gibi bu hasatlıkta her zaman kontrol isteyen ve hastanın bu durumla yaşamasını sağlayacak ortamlar arzu eden bir durum haline gelecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz