Lohusa ve Adet Döneminde Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Lohusa ve Adet Döneminde Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Lohusa ve Adet Döneminde Cinsel İlişkiye Girilir mi?

Lohusa ve adet döneminde cinsel ilişkiye girilmesi hem dinimiz açısından hem de tıbben yasaklanmıştır. Kadınlar loğusalık dönemlerini doğum yaptıktan sonra 40 gün boyunca yaşarlar. Yeni doğum yapmış bir rahmin ilişkiye girmesi asla uygun değildir. Rahim henüz yerine oturmamış ve ilişki için hazır değildir.

Adet döneminde de yine aynen durum bu şekildedir. Kadın en hassas günlerinden birinde bulunuyor ve dolayısı ile rahim oldukça açık oluyor. Her türlü mikrop ve rahatsızlık bu dönemde çok kolay bir şekilde açılabilir. Cinsel birliktelikte bunu tetikler ve kadınsal hastalıklara yol açılmasına neden olur.

Sizlerde he lohusa hem de adet dönemlerinde ilişkiye girmekten kaçının ve mutlak olarak partnerlerinizi uyarınız. Diğer tüm günlerde istediğiniz gibi cinsel ilişki yaşayabilirsiniz.  Bu dönemlerde herhangi bir korunmayı öne çıkararak da ilişkiye girmeniz doğru olmayacaktır. Bu sebeple doktorunun da ve mutlaka vereceği tavsiyelere uyarak ilişkiye girmekten kaçınınız. Daha sonrasında banyo yapıp cinsel hayatınıza devam edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz