Lohusalık kanaması kaç gün sürer

Lohusalık kanaması kaç gün sürer

Lohusalık kanaması kaç gün sürer

Lohusa kanaması her kadında mutlak olarak farklılık gösterir. Farklılık gösterdiği bir diğer konu da doğumun nasıl gerçekleştiğidir. Normal doğumlarda kanama daha fazla olurken, sezeryan sonrasında kanama daha az olacaktır.

Özellikle bazı kadınlarda bu durum ortalama 1 hafta boyunca sürer ve sonra ortadan kalkar. Bazı kadınlarda ise 40 gün kadar sürebilir.

Eğer sizin de lohusa kanamalarınız 40 günü geçmesine rağmen halan devem ediyorsa o halde mutlaka doktorunuza danışınız. Genellikle doktorlar kadını 40 çıktığında çağırır ve özellikle bu konuyu da sorarlar. Olası bir devam etme konusunda zaten sizler ile irtibata geçip gerekli tedavileri yapacaklardır.

Bu dönemlerde evinizde özellikle hastalar için olan petlerden alabilirsiniz. Kanama fazla olacağı için daha rahat etmenize olanak tanıyacaktır. Hem daha rahat edecek hem de yataklarınızı korumuş olacaksınız. Bunun için size hastanede yardımcı olacak ve hastanede kullanmanız için özel petler vereceklerdir. Lohusalık kanaması kaç gün sürer diye doktorunuzda danışabilirsiniz fakat aynı cevapları alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz