Mavi Göz Makyajı Yapılışı

Mavi Göz Makyajı Yapılışı

Göz makyajı, bir kadının bakışlarına bir anda farklı bir anlam kazandıran, onları daha belirgin kılan başlı başına etkili bir yöntemdir. Günlük hayatta ya da özel bir geceye giderken, göz makyajı yapmayı( tabi abartmadan) ve gözlerinizi vurgulamayı ihmal etmeyin. Eğer mavi gözleriniz ya da kahverengi gözleriniz varsa, onları öne çıkarmak için mavi göz makyajı yapmayı deneyebilirsiniz. Peki, nasıl yapacaksınız?

İlk olarak göz çevrenizin makyaj kalıntılarından ve kirden tamamen arınmış olduğundan emin olun. Daha sonra göz çevresi kreminizi makyaj altı bazı olarak göz çevrenize uygulayın. Onun kurumasının ardından, fondöteninizden daha açık bir tonda aydınlatıcı ile göz çevrenizi aydınlatın.

Birkaç ton açık olması, göz çevrenize daha aydınlık bir görünüm kazandıracak. Sonrasında alt göz kapağınızın çizgisine ince bir hat siyah kalem çekin. Daha sonra kalın uçlu mavi bir göz kalemi ile üzerinden geçerek daha kalın ama buğulu bir bakış elde edin. Üst göz kapağınızın hattına lacivert sıvı far ile ince bir hat çekin ve daha açık tonlarda bir far ile üzerinden geçerek farı dağıtın. Bu, hem buğulu hem de etkili bir bakış elde etmenizi sağlayacak. Son olarak rimel sürerek kirpiklerinizi de şekillendirmeyi unutmayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz