Miyom İle İlgili Belirtiler Ve Şikayetler

Miyom İle İlgili Belirtiler Ve Şikayetler

Miyom İle İlgili Belirtiler Ve Şikayetler

 

Rahimde ur olması olarak da bilinen miyom, küçük olduğu müddetçe hiçbir şikayete neden olmamaktadır. Ancak büyümeye başladığı zamanlarda şikayetler artmaya başlayacaktır. Miyom belirtileri arasında en bilinenlerden bir tanesi, sık bir şekilde meydana gelen adet kanamalarıdır. Kanamanın uzun sürmesi bundan dolayı kansızlık yaşanması, bu durumun belirtileri arasında yer alır.

 

Küçük olan miyomlarda genel olarak ne herhangi bir şekilde şikayet oluşur ne de bir belirti ortaya çıkar. Ancak miyom büyümeye başladığı andan itibaren miyom ile ilgili şikayetler de artmaya başlar. Bu şikayetlerin başında sıklıkla oluşmaya başlayan bel ve kasık ağrısı gelmektedir. Nasıl ki hamilelik döneminde rahim idrar torbasına baskı yapar ve sıklıkla idrara çıkma olayı meydana gelir aynı şekilde ön tarafta oluşan bir miyom da kimi zaman sık idrara çıkmaya neden olmaktadır.

 

Ön tarafa baskı kurduğunda sık idrara çıkmaya neden olan miyomlar, arka tarafta yer alırsa da kabızlık şikayetinin başlamasına neden olur. Bunun yanı sıra kısırlık ya da düşük de miyomlardan dolayı gerçekleşebilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz