Nasıl hamile kalınır

Nasıl hamile kalınır

Nasıl hamile kalınır?

Ülkemizde yıllarca evli olmasına rağmen halen nasıl hamile kalındığını bilmeyen kadınlar bile yok değil. Hamilelik aslında herkesin bilindiğinin tam tersi olarak kadının sadece bazı belli günlerinde olan bir işlemdir. Kadın genellikle adet olduktan 12 ile 16 gün aralarında yumurtlama dönemini yaşarlar ve bu dönemlerde eş ile cinsel birliktelik yaşanılması muhtemel bir hamilelik oluşmasına neden olur.

Elbette herkes için yumurtlama döneminde hamile kalacak diye bir kural yok. Erkeğin sperm kalitesi ya da duruş pozisyonları rahme spermin ulaşmasını engelleyebilir. Bu sebeple birkaç ay hatta bazen yıllar içinde olan denemelerinizde başarısız olabilirsiniz.

Daha kaliteli bir sperm için yumurtlama gününüze birkaç gün kala cinsel birliktelik orucu tutun ve yumurtlama gününde daha kaliteli spermlere ulaşın. Bu sizin hamile kalma şansınızı artacak. Nasıl hamile kalınır gibi birkaç püf noktası ile de hamile kalmayı kesinleştirebilirsiniz. Özellikle hemen banyo yapmayınız ve ayaklarınızı dikerek bir süre o şekilde kalmaya gayret ediniz. Bu öneriler doktorlar tarafından bile sizler verilen öneriler arasında yer almaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz