Norleva Ertesi Günü Hapı Nedir

Norleva Ertesi Günü Hapı Nedir

Norleva Ertesi Günü Hapı Nedir

Norleva aslında çok mecbur kalındıkça kullanılmayan ve kadının hormonlarını alt üst eden bir doğum kontrol hapıdır. Bu kontrol hapı biraz daha farklı diyebiliriz. Ertesi günü hapı olarak da bilinen bu hap genellikle istenmeyen cinsel ilişki sonrasında ya da alınan önlemlerin geçeri olmayıp birleşme sırasında önlem alınmadan bir birleşmeden ortaya çıkacak gebeliği önlemek için kullanılır.

Ertesi günü hapı yani Norlevanın tek kıstası en kısa zaman diliminde alınmasıdır. Yani siz ilişkiye girdikten sonra şüpheleniyor ve gebelik oluşmasın istiyorsanız hemen hapı ilk saatlerde almalı ve etkisini arttırmalısınız.

İlaç 72 saat içinde kullanılabilir ama süreyi ne kadar aşarsanız o kadar etkisi azalıyor. İlacı tek bir kez içiyorsunuz ve eğer kusma olursa yeniliyorsunuz. Onun dışında ise gebeliği çok büyük oranda etkiliyor. Ama dikkat edilmesi gereken bir konu bu durum kesinlikle bir kontrol yöntemi değildir ve asla her ilişki sonrası yapılmamalıdır. Çok mecburi kaldığınız zamanlarda kullanmalısınız. Aksi takdirde büyük hormonsal bozuklukları ortaya çıkarmış olur ve zor günlere adım atmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz