Normal Doğum Nasıl Olur

Normal Doğum Nasıl Olur

Normal Doğum Nasıl Olur

He kadın hamile kaldığı ilk anda tüm planlarını normal doğu üzerine yapmalıdırlar. Bu süreçte onları 9 ay 10 boyunca heyecanla bekleyecekleri bir süreç içine sokar. Genellikle 9 ay dolduktan sonra kadın artık yavaş yavaş sancılarının olmasını bekler. Daha öncesinde de bu sancılar olsa da, yine de yalancı sancı olarak bilinirler ve gerçek sancılar özellikle doğumun başlaması ile birlikte oluşur.

Normal doğumu başlatan en önemli anlardan biri kadının amniyon kesesindeki suyun gelmesidir. Birden durduramayacak şekilde boşalan bu su doğumu artık yapmanın zamanını geldiğini gösterir. Bazı durumlarda da bu kese doğum anında yırtılabilir.

Sizler doğum sancılarınız başladığı an hemen doktorunuza gitmelisiniz ve orada kontrollü şekilde ağrılarınızı çekmelisiniz. Çoğu kadın ağrıları evde çekip daha sonra hastaneye gitmeye çakışıyorlar ama bu bebeğin hayatını riske atmaktan başka hiçbir şey değildir. Normal doğum için size hem ebeleriniz hem de hemşireler yardımcı olacaktır ve gerekli ıkınmalar ile birlikte doğumunuzu kolaylaştıracaklardır. Bebeğin başı görüldükten sonra ise neredeyse dakika içinde doğum oluşur. En zor kısmı omuzlarının çıkmasını sağlamaktır. Daha sonrası ise çok kolay bir şekilde olacaktır. sonrasında ise plasenta da çıkacak ve kadın büyük oranda rahatlamış olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz