Ovulasyon Yumurtlama Dönemindeki Kadın Psikolojisi ve Hamile Kalmak

Ovulasyon Yumurtlama Dönemindeki Kadın Psikolojisi ve Hamile Kalmak.Evli ve yetikin her kadın belli bir süre sonra doğum yapmak ve bebek sahibi olmak ister. Bunun için ise en doğru zaman ovulasyon yani yumurtlama dönemidir. Tıbbi olarak ovulasyon kadınlarda yumurtalıklarda (yumurta) atılmasıdır. Ovülasyon dönemi ise bu yumurta atılmanın gerçekleşmesi olasılığının en yüksek olduğu günlerdir. Ancak adet düzeniniz 21 günden kısa veya 35 günden uzun ise bu, ovulasyon (yumurtlama) olayının gerçekleşmediği anlamına gelebilir. Lakin üzülecek yada sıkılcak hiç birşey yok bu döngü her ay kendini tekrar etmektedir.

Ovulasyon Yumurtlama Dönemindeki Kadın Psikolojisi ve Hamile Kalmak

Ovulasyon Yumurtlama Dönemindeki Kadın Psikolojisi ve Hamile Kalmak

Ovülasyon genellikle adet dönemlerinin ortasına rastlayan 11-16. günler arasında olur. Hamile kalmak için en ideal zamanlar diyebiliriz bu günlere. Hesaplamalar tamamen ülke ortalamalarına dayanarak yapıldığından ve %100 netlik taşımadığından, gebelikten korunmak için bu tarz bir yöntemi kullanmanız istenmeyen gebeliklere neden olabilir ve dolayısıyla tavsiye edilmemektedir. Yani işinizi bir takım hesaplamalar ile değil içgüdüleriniz ile yapın.

Ovulasyon Yumurtlama Döneminde Kadınlarda Oluşan Aşırı Cinsel İstek Yabana Atılamayacak Yöndedir. Kadının Partnerinin Durumu Anlayışla Karşılayıp Ona Yardımcı Olması Şarttır. Derin Duygusal Buhranlar Olarakta Kendini Belli Eden Bu Dönemde Çiftler Birbirlerine Daha Çok Sarılmadır. Anlayışlı Davranıp Destek Olmalıdır.

Unutulmamadır Ki Hamile Kalmak İçin En İdeal Dönem Bu Dönemdir. Ailenizin Sürekliği ve Yeni Bebek Üyeye Bu Dönemde Yapacağınız Eylemler Ulaşmanız Sağlayacaktır. Sabırla ve İnançla Eşinizle Birlikte Olun. Mutlaka Olumlu Sonuçlara Ulaşcaksınız.

Bebeğiniz ve Eşinizle Nice Güzen Günler Görmeniz Dileğiyle..

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz