Pratik Bilgiler Evde Kolayca Mayonez Yapın

Pratik Bilgiler Evde Kolayca Mayonez Yapın. Bir çoğumuzun çok sevdiği mayonezi evde basit bir şekilde yapmaya ne dersiniz hanımlar. Cevabınızı duyar gibiyim o zaman işe koyulalım.

Evde kolayca mazonezi nasıl yapcağınızı anlatmaya başlamadan önce kullanacağımız malzemeleri listeleyelim hanımlar. (üç kişilik aile için uygun ölçülerdir aile birey sayısı artarsa malzemeleride doğru oranltılı olarak artırabilirsiniz. Ayrıca unutmayın ki mayonez çabuk tüketilmesi gereken bir gıdadır bittikce tazecik olarak yeniden yapabilirsiniz.)

Pratik Bilgiler Evde Kolayca Mayonez Yapın

Pratik Bilgiler Evde Kolayca Mayonez Yapın

Mayonezin Malzemeleri

2 adet yumurta (2. yumurtanın sadece sarısını kullanın)
1 su bardağı sıvı yağ
1 yemek kaşığı sirke
1 yemek kaşığı limon suyu
yarım çay kaşığı tuz

Mayonezin Yapılışı

Bütün mazlemeleri derince bir kabta toplayın. Tahte bir kaşık yardımı ile hafifce birbirien katana akdar karıştırın. Daha sonra bu karışımı yavaşca dökmeden blendra koyun. Blendrınızda kıvama gelinceye kadar çırpın koyulaşıp köpürmeye başlayınca bilinki o enfes mayonez oldu demektir. Tadına bakarak kontrol edin eğer kıvama gelmemişse çırpmaya devam edin taki tam anlamıyla mayonez olana kadar.

Pratik Bilgiler Evde Kolayca Mayonez Yapın
Pratik Bilgiler Evde Kolayca Mayonez Yapın

Rengini fark ettiniz mi piyasada satılan hazır mayonezlere benzemiyor. Yüzde yüz doğal ve kimyasal hiçbir içermemekte.. Piyasada satılan hazır mayonezlerde birçok katkı maddesi var ve sağlığa çok zararlı bu ise yüzdeyüz organik ve doğal..

Afiyet olsun hanımlar.. Her türlü yorumlarınızı beklemekteyiz..

etiketler : doğal mayonez yapımı , evde mayonez yapılışı , evimde mayonez nasıl yaparım , evde kolay mayonez tarifi , mayonez yapmak , mayonez tarifi , kolay mayonez yap , mayonez malzemeleri

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz