Psikolojik Nedenlerden Hamile Kalamamak

Hamile kalamamanın büyük nedenlerinden biri fizyolojik ve biyolojik rahatsızlıklar olabilir ama her şeyi tam ve düzende olan birinin bebeğinin olmayışı da tamamen psikolojik nedenlere bağlanır. Beyin bizim en önemli organımızdır. Bazı şeylere ket vuran ya da olmasını sağlayan. Özellikle hamilelik konusunu aklına çok takan ya da olsun diye her duruma katlanan kadınların beyinleri neredeyse bir korunma yöntemi gibi algılanmaya başlanıyor.

Psikolojik Nedenlerden Hamile Kalamamak

Bu sebeple doktorlar çoğu zaman biyolojik olarak hiçbir engel yok. Gibin kafanızı boşaltın ve akışına bırakın der. İşte böyle bir durumda kadın gerçekten vazgeçtiği anda bebek geliyor olacaktır. Çoğunlukla yıllardır tüp bebek tedavisi gören birçok kadın bu yöntemle hamile kaldıktan sonra, nasılsa olmuyor diye korunmadan ilişki yaşamaya başlar ve birden hamile kaldığını öğrenir.

Çünkü beyin artık hamile kalma konusunda sıkıntıya uğramıyor ve rahatladığı içinde kadın rahatlıkla hamile kalıyor. Bu sebeple bebek olması için yapılması gerekilenlerin en başında psikolojinizi düzeltmek ve daha sağlam bir tuh hali ile devam etmek olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz