Rahim ağzı yarası Gebeliğe Engel mi?

Rahim ağzı yarası Gebeliğe Engel mi?

Rahim ağzı yarası Gebeliğe Engel mi?

Rahim ağzı yarası gebeliğe engel mi sorusu şuana aktif olarak bu sorunu yaşayan her kadını yakından ilgilendiriyor elbette. Eğer hamileyken böyle bir sorun ile karşılaştıysanız hiç üzülmeyin. Doktorunuz size gerekli tedaviyi yapacak ve sizler sorunsuz olarak hamilelinizi devam ettirebileceksiniz. Bunun yanı sıra hamile olmadan böyle bir yara ile karşılaşıyorsanız işinizin çok daha kolay olduğunu da bilmenizde fayda var.

Rahim ağzı yarası gebeliğe engel değildir fakat bir rahatsızlık varken onu görmezden gelip hamile kalmak yanlış bir seçim olacaktır. Bu dönemde olabildiğince erteleyin ve daha sonra doktorunuzdan da artık yaran iyileşti cevabını almadan haile kalmaya çalışmayınız.

Hamile kalma süresiniz tamamen sorunsuz ve daha iyi şartlarda geçmesi için de rahim ağzı yarası ne de farklı bir rahatsızlık varken düşünmemelisiniz. Doktorunuz bu yara için en etkili tedaviyi yapacak ve sizi hamilelik için hazırlayacaktır. Birçok inceleme yapılacak ve bu yaranın durumları ayrıntılı olarak oluşturulacaktır. Ama rahmine bir uygulama yapılmadığı için hamile kalamama gibi bir durumunuz olmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz